15 sie 2011

Jak zbudowany jest penis?

Opublikował:

Penis w niewielkiej tylko części wystawiony jest na zewnątrzKażdy blog jakoś należy zacząć. Najlepiej jeśli pierwszy wpis będzie praprzodkiem następnych. Punktem wyjścia na którym oprą się następny teksty, które się tu ukażą. Oczywiście musi on dotykać bezpośrednio tematyki bloga – w tym wypadku różnych metod powiększania penisa, ale ogólnej tematyki związanej z seksualnością, libido i problemami natury seksualnej u mężczyzn. Zacznę więc od anatomii męskiego członka.

 

Najogólniej temat ujmując można powiedzieć, że prącie zbudowane jest on z trzech komór. Dwie z nich to tak zwane ciała jamiste (łac. Corpora Cavernosa). Gąbczasta tkanka która jest ich podstawowym budulcem jest wypełniona przestrzeniami międzykomórkowymi mogącymi wypełniać się krwią. Obie komory odpowiedzialne są za erekcję. Trzecia z nich jest nazywana ciałem gąbczastym (łac. corpus spngiosum) i otacza ono cewkę moczową (miejsce którym na zewnątrz wydzielany jest zarówno mocz i jak sperma). Na samym czubku penisa ciało gąbczaste się poszerza tworząc tak zwany żołądź. Ostatnim elementem jest napletek, czyli fałd skórny, którego zadaniem jest ochrona żołędzia. W niektórych kulturach jest on usuwany (tak zwane obrzezanie). Jak już wspomniałem to ciała jamiste są odpowiedzialne za erekcję, gdyż to w nich znajduje się prawie 90% krwi potrzebnej do wzwodu.

Penisa można uznać za drogę transportu spermy, a ta wytwarzana jest w jądrach (łac. testis), którym też należy się parę zdań opisu. Definicyjnie rzecz biorąc trzeba je określić jako męskie narządy rozrodcze. Znajdują się one w worku skórno-powiązowym zwanych moszną. Komórki płciowe powstają w ściankach kanalików nasiennych. Anatomicznie związane z jądrami są najądrza od których to w zasadzie zaczyna się nasieniowody. Mają około 50 centymetrów długości i łączą się z przewodami wytryskowymi, a te z kolei z cewką moczową.

Ostatnią częścią członka o której chciałem tutaj szerzej wspomnieć jest gruczoł krokowy, zwany też sterczem, który należy do narządów rozrodczych wewnętrznych w przeciwieństwie do moszny i prącia. Prostata ma kształt przypominający wygląd kasztana. To właśnie przez nią przechodzi początek cewki moczowej, oraz dwa przewody wytryskowe. Podczas wytrysku w sterczu powstaje tak zwana spermina nadająca specyficzny zapach spermie.

Myślę, że jak na pierwszy wpis będzie to wystarczająca liczba informacji. Oczywiście temat jeszcze pewnie nie raz zostanie podniesiony w takiej czy innej formie, bo tak jest, że najlepsze pomysły przychodzą, kiedy już wpis na stronie się pojawi. Wypatrujcie więc następnych tekstów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012 skutecznepowiekszaniepenisa.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.