5 sty 2012

Dieta, a sprawność seksualna

Opublikował:

 

Warto jeść migdałyJeśli komuś wydaje się, że to co je, bądź czego nie je kompletnie nie ma wpływu na to jak sprawdza się w łóżku to jest w dużym błędzie. Zaraz postaram się udowodnić to, że dieta ma istotny wpływ na męską sprawność seksualną.

To w jaki sposób jedzenie wpływa na libido jest przedmiotem badań od wieków. Zauważcie na przykład, że owoce morza o których wiadomo, że poprawiają sprawność seksualną stosowane są od setek lat przez mężczyzn. Kiedy dokładniej przyjrzeć się tematowi, to okazuje się, że to nie jedyna taka rada, która funkcjonuje. Wystarczy nieco bliżej się kwestii wpływu jadłospisu na popęd sekuslany.

Co obniża libido?

Już dawno odkryto na przykład – co zresztą dzisiaj wydaje się nam oczywiste – że zbyt tłuste jedzenie w znaczący sposób obniża naszą chęć na seks. Warto zauważyć też, że dieta w której brakuje podstawowych składników odżywczych powoduje problemy w zasadzie w każdym aspekcie naszego życia, również jego erotycznej sfery. Co ciekawe, istnieje jeszcze jedna zależność. Otóż im bogatsze nasze kontakty seksualne tym większe prawdopodobieństwo… niedoborów ważnych dla organizmu składników odżywczych. Najczęściej to również problem związany z nieodpowiednią dietą, czy w zasadzie niedbaniem o to co i w jakich ilościach jemy. Pamiętajcie też o tym, że alkohol i papierosy mają negatywny wpływ na popęd płciowy.

Co podwyższa libido?

No właśnie, warto się nad tym zastanowić. Na pewno wspomniane owoce morza, a szczególnie ostrygi. Je się je na surowo (ewentualnie skropione cytryną), a z racji dość specyficznego wyglądu i smaku nie wszystkim one pasują. Ale na przykład jajka są bardziej „neutralne”, że tak powiem. Zawierają sporo witamin, ale i zmniejszają stres (co też nie pozostaje bez wpływu na nasze libido). Niektórzy jedzą je – a w zasadzie piją – na surowo. Co kto woli.

Każdy facet natomiast powinien jeść migdały. Substancje, które są w nich zawarte pobudzają produkcję męskich hormonów, a więc wpływają na poprawę libido. A dla prawdziwych mężczyzn, którzy uznają tylko „prawdziwe jedzenie” dobrą informacją będzie to, że aby poprawić sprawność seksualną trzeba jeść wątróbkę. Zawiera ona niezmiernie istotną glutaminę.

Trzeba zauważyć, że nie tylko afrodyzjaki powinny znaleźć się w takiej diecie na poprawę libido. Bo tak naprawdę, aby polepszyć swoje życie erotyczne trzeba zadbać o cały organizm. I tak na przykład włączcie do swojej diety fasolę. Poprawia ona w znaczący sposób stan i wydolność serca,a to przecież dość istotne. Pomidory doskonale wpływają prostatę. Warto również zmniejszyć nieco poziom ciśnienia, bo to również może poprawić nasze libido. Potrzebujemy do tego przede wszystkim dwóch składników: wapnia i potasu. Znajdziecie je przede wszystkim w mleku i jogurtach.

I tak naprawdę można by wymieniać dalej, ale trzeba uchwycić klucz. Brzmi on mniej więcej tak: zdrowa dieta prowadzona według podstawowych i racjonalnych zasad żywienia w znaczący poprawi nasze życie seksualne. Dodatkiem do takiego jadłospisu raz na jakiś czas mogą być wspominane „żywieniowe” afrodyzjaki, które to z kolei dodadzą przysłowiowego pieprzu do naszego życia erotycznego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012 skutecznepowiekszaniepenisa.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.